ژله

آموزش ژله

آموزش ژله

مواد لازم:

ژله الوئه ورا 2 بسته ونیم

ژله به رنگ دلخواه2بسته

شیر سه چهارم پیمانه

میوه به دلخواه(میوه های اسیدی باید 5 دقیقه جوشانده شود)

ابتدا قالب را چرب کرده و به مدت یک ربع داخل فریزر میگذاریم.دوبسته پودر ژله به رنگو طعم دلخواه را با دولیوان آب جوش مخلوط کرده و  به روش بن ماری

روی کتری میگذاریم تاشفاف شود.

حالا میگذاریم تا هم دمای محیط شود.

بعد از خنک شدن بانصف لیوان شیر مخلوط میکنیم(حتماژله هم دمای محیط شود).

دو بسته و نیم پودر ژله الوئه ورا رو با دو لیوان و نیم آب جوش مخلوط می کنیم.و بن ماری میکنیم تا کاملا شفاف شود.

ژله الوئه ورا را دوقسمت میکنیم .یک پنجم ژله الوئه ورا رو داخل ظرفی ریخته وقتی هم دمای محیط شد با 1 چهارم پیمانه شیر  سرد مخلوط میکنیم (حتما ژله و شیر هم دما باشند) بقیه ژله الوئه ورا را که بی رنگ است کنار میگذاریم.

قالب را از فریزر خارج کرده نصف ژله رنگی را که با شیر مخلوط کردذیم کف قالب می ریزیم و داخل یخچال میگذاریم تا نیم بند شود .

حالا نصف ژله الوئه ورا رو که با شیر مخلوط شده را روی ژله رنگی می ریزیم.دوباره داخل یخچال میگذاریم تا نیم بند شود.

 

نصف میوه های خورد شده را روی ژله سفید نیم بند شده میریزیم و روی انها رو نصف ژله الوئه ورای بی رنگ میریزیم.داخل یخچال میگذاریم.وقتی نیم بند شدن دوباره بقیه ژله الوئه ورای بی رنگ را اضافه می کنیم داخل یخچال میگذاریم تا نیم بند شود.حالا بقیه میوه هارا اضافه می کنیم(اگر یکباره میوه ها را اضافه کنیم میوه ها روی ژله شناور می شوند)بقیه ژله بیرنگ الوئه ورا راد اضافه میکنیم داخل یخچال می گذاریم تا نیم بند شود .

حالا بقیه ژله الوورا که با شیر مخلوط کردیم و به رنگ سفید هست را اضافه میکنیم.

دوباره داخل یخچال گذاشته تا نیم بند شود در انتها ژله رنگی را اضافه میکنیم.حدود 2 1ساعت داخل یخچال میگذاریم تا کاملا سفت شود.

برای جدا کردن ژله از قالب ابتدا با چاقو لبه های ژله را جدا کرده حالا ذدر ظرفی بزرگتر از قالب آب جوش ریخته و به مدت 15 ثانیه قالب را داخل ظرف اب جوش قرار میدهیم تا ژله جدا شود(اگر زیاد داخل آب جوش قرار دهیم ژله اب می شود)

آموزش ژله

ژله میوه ای

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *