قهوه

انواع قهوه

انواع قهوه قهوه نوشیدنی گرم

دانه های قهوه میوه های قرمز رنگی هستند که به خاطر شباهت به گیلاس به آن (COFFEECHERRY)هم می گویند.گیاه قهوه گونه های مختلفی دارد که از لحاظ خواص و کیفیت تفاوت های چشمگیری با هم دارند.

انواع قهوه:

به طور کلی قهوه سه نوع مختلف است:

عربیکا-ربوستا-لیبرکا

عربیکا قیمت بالاتری دارد و بیشتر در اتیوپی کشت می شود و عطر و طعم فوق العاده ای دارد اما از کافئین کمتری نسبت به سایر گونه های قهوه برخوردار است.

قهوه روبوستا عمدتا در ویتنام کشت می شود.طعم تلخ تری دارد اما دارای بیشترین میزان کافئین نسبت به دیگر گونه های قهوه است.

قهوه لیبرکا در بین انواع دانه های شناخته شده قهوه یکی از نادر ترین و کم کشت ترین نوع بوده و مورد توجه تعدادی خاص از تولید کنندگان قهوه استوبرای اولین بار در منطقه لیبریا کشوری کوچک در غرب افریقا کشف شد.

تفاوت انواع قهوه به طور کلی مربوط به نحوه دم آوری قهوه می باشد.مانند قهوه فرانسه-ترک واسپرسو

قهوه اسپرسو یک مدل منحصر به فرد تهیه قهوه می باشد که به وسیله دستگاه اسپرسو ساز که منحصرا برای تولید قهوه اسپرسو و عصاره گیری از قهوه می باشد تهیه می شود.

اسپرسو بدلیل عطر و طعم قوی ای که دارد بسیار خوش مزه و مورد استقبال عموم مردم قرار داردکه پایه اصلی بسیاری از نوشیدنی ها یی مانند قهوه لاته-کاپوچینو- آمریکانو و… است.

اسپرسو قهوه غلیظی است که مربوط به کشور ایتالیا می باشد.

قهوه فرانسه  قهوه ای است نسبتا رقیق و بر خلاف اسپرسو که در فنجان های کوچک سرو می شود، در فنجان های بزرگ سرو می شود.کافئین قهوه فرانسه در حالت عادی کمتر از بقیه قهوه ها است.کافیین قهوه تا حد زیاد به نوع دانه های قهوه نیز بستگی دارد.هرچه درصد روبوستا در یک بسته قهوه بیشتر باشد کافئین آن بیشتر است.

قهوه ترک در کشورهای خاور میانه از جمله ایران ترکیه و یونان ایجاد شده است.قهوه ترک از دانه های برشته شده قهوه که با درجه آسیاب بالا خرد شده اند تهیه می شود.

قهوه انواع قهوه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *